9 Najważnijszych powodów by grać w gry

DLACZEGO WARTO GRAĆ W GRY I JAK TO POZYTYWNIE WPŁYWA NA NAS.
Jeśli kiedykolwiek nachodziły Cię wątpliwości, to już nie musisz się martwić, po prostu graj.

DLACZEGO WARTO GRAĆ W GRY I JAK TO POZYTYWNIE WPŁYWA NA NAS.
Jeśli kiedykolwiek nachodziły Cię wątpliwości, to już nie musisz się martwić, po prostu graj.

Doskonale wiemy, że granie w gry pozytywie wpływa na nasz rozwój. Dziś przedstawiamy 9 potwierdzonych zalet, o których mówi się najczęściej. Oczywiście nie zwalnia nas to z umiejętnego wybierania gier zarówno tych planszowych, jak i na konsole oraz komputery.

 

01 ZABAWA – DODAJE POZYTYWNEJ ENERGII
Uśmiech radość, te emocje mają nas nastawić pozytywnie i pokazać, że na fali dobrej energii możliwe jest osiągnięcie wielkich celów.

 

02 RÓŻNORODOŚĆ / COŚ NOWEGO – WZMACNIA NASZĄ ADAPTACYJNOŚĆ
Różnorodność specyfiki i mechaniki gier wzmacnia nasze zdolności mózgu – gdyż musimy się szybko przystosować do nowych zasad i miejsca, w którym się znajdujemy i graczy z którymi gramy. To przysłowiowy poligon doświadczalny dla adaptacyjności. Dzięki temu będziemy lepiej radzili sobie w szybko zmieniającym się świecie.

 

03 WZMACIAJĄ INTELIGENCJE
Gry mają za zadanie rozruszać najważniejszy mięsień, czyli mózg.

 

04 INTEGRACJA – POMAGA BUDOWAĆ RELACJE I INNYMI
Gry automatycznie wymuszają na uczestnikach relacje z innymi, zatem wpływają bezpośrednio na Integrację.

 

05 MOTYWACJA / RYWALIZACJA – MOTYWUJE DO OSIAGANIA CELU POPRZEZ ZDROWĄ RYWALIZACJĘ
Gra sama w sobie może stanowić element motywujący uczestników. W czasie rozgrywek uczestnicy rywalizują na bezpiecznym polu. Gracze wspólnie podążają w jednym celu z pozostałymi uczestnikami a jest nim wygrana i satysfakcja wygranego.

 

06 WZMACNIA INTELIGENCJE EMOCJONALNĄ.
Inteligencja Emocjonalna jest odpowiedzialna między innymi za Umiejętność Radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dlatego wystawiając gracza na nowe wyzwania automatycznie uruchamiamy tą samą część mózgu, która jest
odpowiedzialna za przezwyciężanie trudności.

 

07 WZMACNIA ZAUFANIE W ZESPOŁACH / RODZINACH
Grając w grę Uczestnicy podejmują te same zasady Gry przez co automatycznie obdarzają się zaufaniem. Nie zakładają, że ktoś będzie oszukiwał. Socjolodzy dowiedli, że wspólne granie zwiększa zaufanie w zespole / rodzinie.

 

08 DAJE MOŻLIWOŚCI NA BUDOWANIE RELACJI INTERPERSONALNYCH
Uczestnicy Grając w gry mają możliwość na nowo zbudować między sobą relacje, zwłaszcza zespoły / rodziny, które do tej pory rzadko się widywali ze sobą. Uczestnicy mają wspaniałą przestrzeń do budowania relacji interpersonalnych.

 

09 POPRAWIA ZNISZCZONE RELACJE
Socjolodzy potwierdzili teorię, iż gracze zaczynają się bardziej lubić nawet gdy jeden z nich twardo egzekwuje swoje prawa w grze i w życiu zawodowym.